Caderea parului

Frumusete si intretinere

Postata de shtefffy cu 11 ani in urma.

Am probleme cu caderea parului, probabil si din cauza tiroidei.As dori un tratament eficient si am citit ca tratamentul de la Crescina este eficient. Dilema este alegerea intre Crescina si Foltene (varianta mai ieftina)

Raspunsuri (2)

Dr. Mihaita Viorica Mihalceanu

acum 11 ani

Sanatatea parului reflecta starea de sanatate a intregului organism. In cazul alopeciei difuze (nu in placi) parul cade ca urmare a unor tulburari hormonale, infectii, anemie, consum de anumite medicamente, diete restrictive, stres, etc. Cel mai bun tratament este depistarea si tratarea cauzei. Consultati mai intai un dermatolog, altfel veti cheltui bani pe produse care este putin probabil sa functioneze in cazul dumneavoastra.

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

pentru a trata caderea parului trebuie stiut cauza ei, caci are multe cauze(entitati diagnostice diferite), in functie de o serie de factori: sex, varsta, factori infectiosi, interni etc., prin urmare, ori imi comunicati aceste informatii sau apelati direct la un medic dermatolog care sa va consulte.