caderea parului

Frumusete si intretinere

Postata de onis cu 12 ani in urma.

Buna ziua!Ma numesc Oana-Alexandra si am 21 de ani. Imi cade parul foarte mult si nu mai stiu ce produse sa mai folosesc, am incercat tot felul de masti, balsamuri , dar in zadar. Ce mi-ati recomanda?Va multumesc!La revedere!

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Depinde de cauza caderii parului. Dermatologul ce zice? Analizele endocrinologice sunt bune? Analizele de sange sunt bune? Fierul, zincul?

Oana-Alexandra

acum 12 ani

Am lipsa de calciu si magneziu..poate asta sa fie cauza?

Iuli

acum 12 ani

Da si aceasta lipsa poate cauza stres care sa provoace caderea parului. Dar nu stiu daca este singurul motiv.