caderea parului

Frumusete si intretinere

Postata de roxanacroicu cu 14 ani in urma.

imi cade parul farte rau sunt blonda vopsita si ma-m gandit ca din acuza asta asa ca ma-m tuns si foarte scurt,crezand ca imi cade din cauza lungimi si vaopsitului,dar in urma tunsului am observat ca imi cade din radacini.va rog mult spunetim ce asi putea folosi pt a scapa de cadera parului.va multumesc mult

Raspunsuri (4)

Urlatica

acum 14 ani

Am avut probleme cu caderea parului in timpul sarcini,dar si dupa. Am incercat samponul de la Vichy. Sunt foarte multumita de el.

Andra30

acum 14 ani

Mie mi-a cazut f mult par dupa ce am nascut, S-a oprit dupa ce m-am clatit pe par cu infuzie de rozmarin. Rozmarinul uscat se gaseste la orice magazin, la condimente. Nu conteaza daca e uscat sau proaspat, in apa fierbinte se pune la infuzat rozmarin. Nu se fierbe. Apreciezi o cantitate sa fie un pic concentrat. Cand se raceste. se spala parul obisnuit cu sampon, se clateste cu apa apoi cu infuzia, se usuca parul normal. Mai folosesc si acum ceai de rozmarin cand sunt stresata.

berta

acum 14 ani

cuumpara samponul vichi[este tubul ros]si spala parul cu el.nu o sa-ti mai cada nici un fir.te-ai decolorat de curand?dc,da inseamna k asta e motivul

YONYA

acum 14 ani

Si eu am avut probleme de acest gen.Am luat FORCAPIL pastile cate 2 in fiecare dimineata pana am trminat tubul.Nu mai am probleme.Bafta multa.