caderea escesiva a parului

Frumusete si intretinere

Postata de wendy10 cu 11 ani in urma.

Imi cade foarte mult par,escesiv,cred ca este vorba de o ciuperca sau asa ceva. .Llocuiesc de citeva luni in germania si de cind m-am mutat a inceput sa imi cada parul. Am observat ca sunt locuri in care mai am doar citeva fire si se vede pielea de la 1 metru.aici sunt foarte multe femei care au aceasta problema sunt multe aproape chelioase.Imi este teama sa nu am si eu aceiasi problema.Dupa cum v-am spus a inceput sa se vada si la mine pielea .Sunt dispperata va rog ajutatima.

Raspunsuri (6)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Tocmai fiindca sunt multe suspiciuni cu privire la cauza, trebuie sa va vada un medic dermatolog, alopecia are si cauze externe dar si interne; tratamentul vizeaza si cauza.

Dr. Adina Anghelea

acum 11 ani

Este posibil sa fie vorba de un stress al organismului legat de schimbarea de locatie, o intoxicatie a organismului sau deficiente nutritionale .Ideal ar fi sa investigati starea de sanatate , sa vedeti ce lipsuri nutritionale aveti, dar , daca puteti, faceti detoxifierea organismului .Si aici, in tara, avem foarte multe cazuri de alopecie, cu rezultate foarte bune.*

wendy10

acum 11 ani

Multumesc pentru ca mi-ati raspuns.Am uitat sa mai spun ca am si o mincarime insuportabila acapului si imi ies si acnee dureroase pe tota suprafata capului.Multumesc pentru timpul acordat.

diana

acum 11 ani

buna si eu am aceeasi problema ca si tine daca gasesti vreo solutie te rog sa o postezi

marcus51791

acum 10 ani

Pastile pentru caderea parului -
http://track.follixin.ro/product/Follixin/?uid=2484&sid=652&pid=125&bid=adc***aec

Cornelia, Craiova

acum 11 ani

Buna,
Incearca Homeopatia, care are rezultate bune, in probleme de sanatate. Spun din experienta avuta in familia mea, cu rezultate bune, aplicand Homeopatia, la multe probleme. Foarte important este sa gasesti un homeopat bun, deoarece homeopatia are rezultate, dar aplicata cum trebuie.
Iti doresc sa iti ajute Dumnezeu sa gasesti un homeopat bun, asa cum am gasit noi!