cade paru

Frumusete si intretinere

Postata de Petru148105 cu 14 ani in urma.

BUna seara , imi cade parul destul de rau , ce sampon sa folsesc sau tratamente pe care le pot face .

Raspunsuri (11)

armagan

acum 14 ani

Citat:
BUna seara , imi cade parul destul de rau , ce sampon sa folsesc sau tratamente pe care le pot face .

parul poate sa cada i de la (mai ales) stres. eu am folosit "stop chel" sau ceva de genu asta ,de la noı dın farmaciile dın Romanıa. e o solutie cu care te ungi dupa baie sı tıı prosopu pe cap ınca 2 ore. ın scurt tımp se opreste. daca nu, ınseamna ca e de alta natura. dar eu nu am termınat stıcluta sı mı s-a oprıt . era ıeftına, la vreo 10.000 acu 5 anı parca dar excelent produsul.

ıtı recomand numaı sampon de urzica (de la Farmec) ca fosta coafeza, pana ısı revıne.

eventual potı sa-tı facı sı nıste mastı combınate acasa pe baza de ou, miere ....sau ce e nevoıe, dar dute la o coafeza ınvarsta sa-tı vada tıpul paruluı sı sa-tı recomande o reteta.
bafta.

altceva nu-tı recomand. daca nu se opreste, dupa tratamente , atuncı ıncearca la doctor. poate folosestı ceva medıcamente ce cauzeaza caderea dar dupa toate astea cel putın caderea se va dımınua...

SILVIAFILIP

acum 14 ani

Eu am folosit Samponul Klorane cu chinina si vitamina B se gaseste in farmacii. Fratele meu l-a folosit si el si a dat rezultate. Succes!!

Lenke

acum 14 ani

Si eu recomand samponul cu urzica, eventual sa-ti faci si decoct de urzica (fierbi urzica) pentru a clati parul. E natural si eficient.

Man5

acum 14 ani

Se poate incerca cu produsele de la hofigal: spalarea capului cu sapun moale(un gen de sampon cu extracte naturale cred ca este in jur de 8 lei) dar depinde de farmacia de unde este procurat. Ei au o farmacie de desfacere a produselor lor in Piata Victoriei. De la spring time, drept inainte este o farmacie pe colt.Si apoi masarea capului cu solutie chelstop. Cele 2 au instructiuni de folosire.
Bafta

florentina332

acum 14 ani

Am vazut articolul si asi vrea sa-ti recomand un sampon foarte bun impreuna cu lotiunea concentrata de la LIFE-CARE.....INTRA PE [url]www.life-care.ro[/url] si ai sa vezi mai multe prduse foarte bune,sunt naturalesi biologice...poti incerca si sampoanele din gama Logona care sunt exceptionale,sunt un pic mai scumpe dar crede-ma ca sunt nemaipomenite...ai sa gasesti exact pt ceea ce-ti trebuie tie si ai sa recomanzi si tu la randul; tau...bafta

Alis147564

acum 14 ani

mi se roade foarte repede paru, ce sa folosesc pentru a preveni aceasta?

estefi

acum 14 ani

Sotul meu a avut aceeasi problema si a rezolvat-o folosind Klorane, un produs foarte bun, frantuzesc. Nu costa foarte mult, in jur de 70 lei, dar are un efect de lunga durata. Este un produs frantuzesc si-l vei gasi n farmaciile de la noi din ar.

steffi

acum 14 ani

Cel mai indicat este sa mergi la doctor, deoarece cauzele caderii parului sunt multiple. Daca este ereditar iti dau o veste p***a, dar daca altele sunt cauzele un tratament cu suplimente alimentare (Magne B6 - 3/zi, Fe - 1/zi dupa masa principala si Centrum 1/zi); zilnic se freaca parul cu Alpecin medicinal special i de 3 ori pe sptamana se spala perul cu un sampon numit Alpecin Dublu efect. Toate acestea le stiu din recomandarea doctorului dermatolog. De abia am inceput tratamentul; in caz ca nu este eficient (din varii motive care tin de fiecare individ) peste o luna mergem din nou pentru schimbarea lui. Un tratament dureaza minim 6 luni. de aceea recomand cu caldura vizita la medic.

S.148319

acum 14 ani

Citat:
BUna seara , imi cade parul destul de rau , ce sampon sa folsesc sau tratamente pe care le pot face .

Buna!... Eu am folosit tot felul de tratamente, toate pe care le-am gasit pe piata, care mai de care mai scump. Mi s-a parut foarte bun tratamentul de la DUCRAY(tratament si sampon), care nu e nici scump. Pe langa acesta am luat o combinatie de vitamine(seleniu+zinc ...), dar sunt convinsa ca tratamentul a fost cel eficient. Imediat cum am inceput sa il folosesc, a dat rezultate.

Mai demult, cand se gasea Crinex in magazin la Ideea Studio, m-am tuns foarte foarte scurt si am folosit acest tratament, care a fost foarte bun, contribuind atat la ingrosarea firului, dar si la indesire. Acum nu se mai gaseste pe piata si cel c***aut de "diversi" nu mai e eficient...

Alis147564

acum 14 ani

Buna!

Mi se pare ciudat; acum sunt in vacanta in strainatate si de cand am venit aici am observat ca imi pica f. mult paru. Si in tara mia picat dar am facut un tratament si a fost ok. Credeti ca schimbarea mediului, climei, etc. poate influenta asta?

marinita

acum 9 ani

si eu am avut probleme grave cu parul ..singurul lucru care ma ajutat a fost eliminarea stresului...in rest toate tratamentele sunt in zadar.poate ma ajutat si klorane dar mai ales alpecin dublu efect..dar nu uitati cel mai important lucru e sa eliminati stresul..acesta este una din cauzele principale ..mult succes