buna seara

Frumusete si intretinere

Postata de lil19 cu 12 ani in urma.

Pot sa imi dau genele in fiecare seara cu ulei de ricin pentru regenerare si pt a fi mai dese?am citit undeva ca asta ar fi un tratament eficace.( nu am incercat inca pt ca mi-e frica sa nu raman fara gene).
Multumesc anticipat pt raspunsuri.O seara buna.

Raspunsuri (1)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

puteti folosi uleiul de ricin pentru stimularea regenerarii genelor, singura atentionare ar fi legata de alergia la acest produs.
pentru mai multe detalii despre uleiul de ricin si alte utilizari, puteti sa cititi si acest articol:
//sfatulmedicului.ro/Remedii-naturiste/beneficiile-uleiului-de-ricin_9160

va urez o zi buna