Buna astept niste raspunsuri :)

Frumusete si intretinere

Postata de mayb_e cu 14 ani in urma.

imi puteti da niste sfaturi ,sau cv tipuri de exercitii cum pot sa scap de solduri late si picioare mai groase :(:( ??

Raspunsuri (6)

ionica

acum 14 ani

Incearca sa mergi la sala pentru ca acolo sunt echipamente speciale si iti poate arata si instructorul ce fel de exercitii poti face pentru a scapa de soldurile late...

Ionascu Andreea

acum 14 ani

Pe mine m-au ajutat exercitiile de la tae bo pentru picioare (cele pe ladita), iar pentru solduri, a avut efect urmatorul exercitiu: stai in genunchi, cu fundul ridicat (nu lasat pe talpi) si mainile intinse in fata. te lasi cu totul, pe partea stanga, sa atingi cu fesa pamantul, dar cu spatele drept. Apoi faci aceeasi miscare si in partea cealalta. Poti incepe cu 10 exercitii, crescand treptat pana la 100 sau cat poti face... Alaturi de exercitiile fizice, tine si regim de slabire si o sa vezi ca in doua saptamani de activitate fizica si regim rezultatele se vor vedea.

paulista

acum 13 ani

iti recomand sa faci iti iei un dvd cu pilates si sa faci de 3 ori pe saptamana (macar) si dupa 2-3 luni ai sa vezi ce rezultate frumoase vei avea.

natasa

acum 13 ani

maninca mai putin si mai des.

cessonia

acum 13 ani

INCEARCA GIMNASTICA PILATES CAM 35-45 MIN /ZI ..DACA POTI MAI MULT SI DISPUI DE TIMP E SUPER ...ESTE F.F.BUNA ..LA MINE A DAT REZULTATE..
COMBINA CU DIETA SAU NU MAI MANCA DUPA ORA 17-18.00

andra_scooter

acum 13 ani

Buna, ca sa-ti modelezi corpul cat de cat iti recomand sa faci Tae Bo. Da rezultate foarte bune. Eu fac de 6 luni si am slabit 7 kg. Trebuie doar sa te ti de el. Nu trebuie sa faci decat 30-40 de min a cate 4 zile pe saptamana. Este de asemenea sa ti totusi un regim (fara prajeli, sucuri acidulate, dulciuri, si sa nu mananci dupa ora 19:00) si sa bei cel putin 2/3 l de apa. Aceste tip de execitii le poti face si acasa, uite un video de cateva min. ca sa-ti faci o opinie http://www.youtube.com/watch?v=GP-ADSVstD0. Bafta si multa ambitie.