blefaroplastie

Frumusete si intretinere

Postata de MIHAELA64112648 cu 15 ani in urma.

as vrea sa apelez la aceasta interventie chirurgicala(blefaroplastia). Acum cateva lui, probabil am avut o afectare renala (aveam ureea si cretinina la limita superioara,dar medicul specialist mi-a spus ca nu e nici o problema)m-am trezit intr-o dimineata cu edeme palpebrale, au persistat cateva luni, pana m-am gandit sa folosesc ceai diuretic, acum apar noaptea edeme minime ale pleoapei inferioare, problema e ca, dupa aceste umflari repetate ale pleoapelor, au aprut cearcanele si ridurile, pielea si-a pierdut elasticitatea. As vrea sa scap de ele, sunt total inestetice si mi-au adaugat cativa ani buni in plus, dar mi-e cam teama sa fac aceasta interventie. Ce ma sfatuiti? Exista o solutie alternativa? Am citit despre injectarea unui produs care revitalizeava epiderna si produce un drenaj local.

Raspunsuri (1)

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Eu cred ca ar trebui sa mergi la un doctor pentru mai multe investigatii si abia apoi sa te gandesti, la o interventie chirurgicala.Nu poti sti care este natura acestora