aparatul de epilat

Frumusete si intretinere

Postata de maria-roxana1 cu 16 ani in urma.

Buna.Am inteles ca nu este indicat sa folosim aparatul de epilat sub brat, deoarece ar fi cancerigen sau ceva de genul.as vrea sa stiu dak e adevarat.deasemenea as dori sa stiu cam de cate ori pe saptamana e recomandat sa l folosim.multumesc

Raspunsuri (4)

acum 16 ani

Buna,
Ideea e in felul urmator: aparatul de epilat nu difera mult de ceara sau penseta; fac acelasi lucru: smulg parul din radacina.
Daca e sa ne luam dupa zvonuri, multe sunt nocive si de la multe o sa facem cancer: la urma urmei e la moda: orice durere prevesteste o forma mai usoara sau mai grea de cancer.
Eu folosesc aparatul de epilat in aceasta zona de ceva vreme si nu am avut nici cea mai mica problema.
Nu poate nimeni sa-ti garanteze ca e ok sau nu.
Si fondul de ten, rimelul, toate sunt nocive.
Se mai zvonea acum ceva timp ca si antiperspirantele ar produce cancer..
Hmmm.. asta inseamna ca daca vrem sa fim sanatosi, tre sa traim ca-n evul mediu.
E decizia ta daca sa-l mai folosesti sau nu, dar iti garantez un lucru: nimeni n-o sa poata sa-ti spuna cu siguranta daca e ok sau nu.
Toate cele bune!

Doru14104134

acum 16 ani

Salut.Si eu folosesc aparatul de epilat la subbrat,nu cred ca e vreo problema.Din contra,parul nu mai creste asa des .

Cristina50

acum 16 ani

si eu folosesc aparatul sub brat si nu am probleme dar nu am mai auzit asa ceva

Ceea ce mi-a spus un doctor e ca e mai indicat sa eviti deodorantul cu rola ca ar putea dauna.

marius208111671

acum 16 ani

Si pe care sa-l folosim?
Care e diferenta?