Antiage

Frumusete si intretinere

Postata de lil19 cu 11 ani in urma.

Spuneti-mi, va rog, ce vitamine si legume, fructe sau alimente pot folosi intr-o masca (crema) simpla si eficienta, antirid, facuta acasa.Nu mai vreau sa folosesc cremele din comert; vreau ceva natural, fara chimicale.

Raspunsuri (3)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

cel mai eficient tratament antirid se face in mod preventiv, mai ales la femei trecute de 30 de ani cu ajutorul unor creme nealergice prin care se frectioneaza pe frunte si in jurul ochilor in send orizontal mai ales daca au un teren predispozant prin tegumente uscate; e indicata crema nivea la 12 ore.

Adriana

acum 11 ani

Si eu am incercat sa evit pe cat posibil cremele din comert care contin aditivi si substante care mai mult dauneaza pielii decat sa o infrumuseteze si sa-i mentina sanatatea. In plus este dificil de preparat in casa o crema care sa aiba efect asupra pielii, asa cum au cremele a caror compozitie este bine masurata si gandita de specialisti.
Dupa multe cautari au gasit siteul biorigine.ro ale caror produse sunt bio si certificate international.
Am ales de acolo crema antirid cu unt karite, argan si trandafir si pur si simplu sunt foarte incantata de ea. Ridurile din jurul ochilor au inceput sa se estompeze vizibil dupa 2-3 saptamani de folosire. Este o crema compacta, care se simte placut pe piele si care se consuma destul de greu. Ti-o recomand cu incredere.

Costiuc Mihaela

acum 11 ani

Eu folosesc ceva foarte bun, un produs naturist, impotriva imbatranirii. Crema este formata doar din plante medicinale. Ma inteleg foarte bine cu ea si isi merita toti banutii. Pe urmatoarea adresa ai toate detaliile:
http://www.***/articol/Produse_pentru_femei/Cosmetice/Crema_de_noapte_Sanctum-558.html