am 12 ani

Frumusete si intretinere

Postata de bibi_23_bibi cu 10 ani in urma.

Hey, am 12 ani si 47-49 kg si as cam vrea sa slabesc cam 10 kg. Ce pot sa fac ?

Raspunsuri (3)

FreeStyle11

acum 10 ani

Nu e indicat sa ti regim la varsta ta.Esti in crestere, organismul tau are nevoie de nutrienti.Fa sport, asa o sa slabesti.Recomand sporturile in aer liber: fotbal, handbal, volei, baschet, tenis, chiar si inotul e foarte bun pt varsta ta.

Psih. Roxana Olaru

acum 10 ani

Buna ziua,

Va recomand sa vorbiti cu mama dvs intai. Apoi, daca doriti si recomadarea unui specialist, mergeti impreuna cu mama dvs la un nutritionist. Greutatea se stabileste in functie de inaltime, sistemul muscular si cel osos. Stiu ca pe internet gasiti tot felul de informatii, dar cel mai bine este sa fiti mai circumspecta si sa vorbiti direct cu specialisti.

Dianaa

acum 10 ani

Eu am 14 ani si acum 5 luni aveam 60kg ! Acum am 54!! Iti recomand sa nu iti pui supliment cand mananci si sa faci minim 30 abdomene pe zii . Merge foarte bine !!