alunite

Frumusete si intretinere

Postata de Daniela1993 cu 10 ani in urma.

buna ziua!am observat ca de un an incoace imi apar alunite pe corp,sunt ca niste puncte la inceput de abia le vezi dar cu trecerea timpului se maresc si devin vizibile,peste noaptea am observat ca si in cap mi-a aparut,ce as putea sa fac pentru a impiedica aparitia lor ?multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Mihaita Viorica Mihalceanu

acum 10 ani

Aparitia alunitelor este conditionata genetic in primul rand. Totusi expunerea la soare in exces poate contribui la aparitia lor sau transformarea maligna. Pe lincul de mai jos veti gasi informatii utile: http://www.drmihalceanu.ro/dermato-venerologie/sunt-alunitele-periculoase