Alopexy barba

Frumusete si intretinere

Postata de mendeleev cu 9 ani in urma.

Buna ziua comunitate , am 19 ani si nu prea mi-a crescut barba . Stiu ca unii o sa spuna ca nu iti vei dori barba si afirmatii de genul , dar mi-as dori o barba completa . Am vazut pe youtube acest produs : Alopexy . Contine minoxidil 5% , si am vazut ca in 3-4 luni a ajutat la cresterea barbii . Acum va intreb pe voi , este ok sa folosesc aceasta solutie cutanata pe fata pentru cresterea barbii ?

Raspunsuri (4)

FreeStyle11

acum 9 ani

Iti spun pt ca unchiul meu il foloseste pe CAP, si nu l-a ajutat la nimic, l-a folosit cateva luni, fara rezultat.Oricum acest produs este destinat caderii parului de pe cap si nu pt cresterea parului pe fata.Chiar si spune in prospect ca nu este indicat sa se foloseasca pe alta parte a corpului inafara de scalp.Faptul ca tu nu prea ai barba nu este nici o ingrijorare, mai ales ca la unii le creste mai greu decat la altii, in special cei mai blonzi, iar faptul ca tu ai putin par pe fata nu reprezinta nimic anormal, ci doar faptul ca foliculii de la nivelul fetei, ori se dezvolta mai greu, ori din cauza unui ten mai deschis ei se dezvolta mai greu, ac***a o legatura cu nivelul de melanina din piele.Nu inseamna ca ai un nivel scazut de testosteron, asta ar fi fost ceva mai generalizat, singura ta optiune fiind RABDAREA, pt ca in cativa ani 2-3 o sa ai destul de mult par, oricum nu te va apuca 30 de ani fara sa ai barba, asta ti-o garantez.Plus ca nu cred ca vrei sa ai asa mult par, pt ca trebuie sa te razi in fiecare zi aproape, nu ca ar fi greu, dar mai ales dimineata cand e timpul scurt, iti mananca o multime de timp.Ai rabdare ca o sa creasca.

mendeleev

acum 9 ani

Din ce am citit , este pentru regenerare , nu neaparat pentru caderea parului .

FreeStyle11

acum 9 ani

Tot la asta ma refeream, nu ca e pt CADEREA PARULUI, ci pt REGENERARE.

Utilizator11566803600

acum 4 ani

Minoxydil 5% pentru mine a funcționat perfect pentru creșterea bărbii ;)pot sa zic dacă este utilizat in mod regulat 1-3 luni se vot vedea îmbunătățiri