Acnee sau cosuri pe corp

Frumusete si intretinere

Postata de Dominique cu 12 ani in urma.

Buna seara,
Am 28 de ani si nu scap de cosuri. Imi apar cosuri pe diferite parti ale corpului (pe fata, pe spate si in ultimul timp si in cap) si si m-am hotarat sa ma adresez unui specialist.
Spuneti-mi in aceasta problema ma poate ajuta un medic dermatolog sau un cosmetician???

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 12 ani

Dermatolog, evident.

Maya

acum 12 ani

Ar trebui sa consulti un dermatolog. De asemea te poate ajuta o dieta echilibrata bazata pe legume si fructe. Ar mai trebui sa bei si minim 2,5 l lichide pe zi, pentru detoxifierea organismului.
Am avut si eu aceeasi problema si pe langa cele descrise mai sus am incercat produse naturiste de curatarea tenului cum ar fi sapunul (Rejuvenating Soap) facut de Face Doctor RX, produs in USA.

Eva3179

acum 10 ani

Pastile pentru acnee -
http://track.derminax.ro/product/Derminax/?uid=2484&sid=748&pid=123&bid=adc***aec

Nicoleta Melinte

acum 10 ani

Da, te poate ajuta un doctor. Eu am avut probleme cu cosurile pe corp si cu o acnee puternica pe fata.
Am fost la un doctor dermatolog foarte bun, si mi-a dat ca tratament creme de acnee pe baza de 100% ulei de arbore de ceai de la Thursday Plantation.

Pe langa creme de cosuri mi-a zis sa imi cumpar demachiant si lotiune tonica special conceput pentru acnee pe baza de 100% ulei de arbore de ceai de la Thursday Plantation.

Dupa cateva utlizari a produselor, toate cosuri si punctele negre au inceput sa se usuce si apoi s-au vindecat de tot.
Recomand produsele, pe mine m-au scapat foarte repede de toate cosurile.

Acuma mai folosesc doar un sapun pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai pentru a controla eficent excesul de sebum si pentru a

Mihaela

acum 9 ani

Am utilizat si eu aceste produse din ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation si chiar sunt foarte eficiente impotriva cosurilor si punctelor negre. Le-am mai recomandat la cateva cunostinte si la toate a functionat bine.