acnee la adolescenti

Frumusete si intretinere

Postata de angy2273 cu 14 ani in urma.

vroiam sa stiu daca stie cineva despre antibioticul Minicin 100mg.doctorul nostru de familie l-a dat fetei mele de 12 ani sa-l ia pentru cosurile care i-au iesit pe fata

Raspunsuri (4)

angy happy

acum 14 ani

nu am auzit de antibioticul asta dar cred ca e de generatia IV si nu e oki....fetita isi va distruge imunitatea si in plus va creea o rezistenta la acest antibiotic......
daca doriti un tratament ok, care cel putin pe mine m-a ajutat cand eram in aceeasi situatie va pot spune eu...
am folosit zinerit...este o solutie cutanata pe baza de antibiotic care nu afecteaza imunitatea deloc...se face igiena locala riguroasa cu apa si sapun antibacterian, se tamponeaza suprafata de interes in fiecare seara timp de 5 saptamani dupa care se face pauza 5 iar in acest timp te poti spala pe fata exceptand zona ochilor si buzelor cu sampon de betatina.....daca cosurile iasa din nou acelasi procedeu se continua dar cu skinoren......in aprox 3 luni de zile se curata fata super fain.....
eu am folosit acest tratament si acu sunt super ok si nu mai am o nici o problema cu cosurile...

angy happy

acum 14 ani

scuze SAMPON DE BETADINA vroiam sa scriu....

mareta3711

acum 10 ani

Pastile pentru acnee -
http://track.derminax.ro/product/Derminax/?uid=2484&sid=748&pid=123&bid=adc***aec

IonVasile

acum 14 ani

O varianta ar fi sa mergeti cu fetita la medicul dermatolog, acesta va recolta secretie din cosurile de pe fata fetitei dvs. si va face si o antibiograma. Astfel, tratamentul se va face tintit si va avea efect sigur.