Acnee juvenila

Frumusete si intretinere

Postata de rontaraul cu 11 ani in urma.

Am o forma de acnee juvenila..cum scap de ea?

Raspunsuri (5)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Mergind la un consult dermatologic, ptr. trat. adecvat.

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

este o boala a carei predispozitie hormonal-sexuala o face sa apara in perioada adolescentei si adultului tanar; trebuie facuta o degresare a fetei, chiar si cu spirt medicinal dupa care se poate aplica seara de 3 ori pe saptamana crema skinoren, iar celelalte 4 seri crema smoderm ferind pleoapele, buzele si narile plus un regim alimentar fara e-uri si iritante ale stomacului.

kristina3167

acum 10 ani

Pastile pentru acnee - http://bit.ly/15mzrbr

Nadia Prisecaru

acum 10 ani

Eu am reusit sa scap de Acnee juvenila, dupa ce am fost la un doctor dermatolog.

Medicul mi-a dat ca tratament pentru Acnee juvenila, creme pe baza de 100% ulei de arbore de ceai de la Thursday Plantation.

Mi-a zis ca uleiul de arbore de ceai este foarte puternic in lupta cu cosurile si punctele negre.

Dupa un timp de folosire, problema mea cu Acnee juvenila, a inceput sa dispara, iar eu am scapat de toate acnee.

Pe langa cremele de acnee de la Thursday Plantation, am inlocuit sapunul normal cu un sapun pe baza de ulei pur de arbore de ceai pentru a controla excesul de sebum.

Iulia

acum 10 ani

Iti recomand cu mare incredere acest gel cu extract de melc. http://www.senssitiveconcept.ro/cumpara/gel-cu-extract-de-melc-125-ml-7073774