Un accident casnic, am căzut pe sold ?

Fractura

Postata de Emanoil Betea cu 4 luni in urma.

Bună ziua, în urmă cu 2 săptămâni în bucătărie am căzut în bucătărie de pe un taburet pe soldul drept. Am putut timp de 2 săptămâni să mă pot deplasa cu un cadru sau carjă, dar acum nu mai pot să mă deplasez decât cu mare greutate. Am chemat salvarea și mi s-a spus că nu este fracturat. Dar nu mai pot să am sprijin de loc pe piciorul drept, și când încerc să mă deplasez am senzația că piciorul drept parcă se afundă în bazin. Ar trebui să mai chem încă o dată salvarea și să cer internarea!??
Multumesc, Sărbători fericite!!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 luni

Buna ziua!

Este posibil ca durerea si dificultatea de a va sprijini pe piciorul drept sa fie rezultatul unei leziuni care nu a fost detectata initial. Un medic va va putea examina si realiza investigatii suplimentare, daca e necesar. Este important sa nu ignorati aceste simptome si sa consultati un medic cat mai curand posibil.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ortopedie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Oase-si-articulatii--membrele-/cum-poate-fi-identificata-o-fracturai_8526