Se poate vindeca singura fractura doar cu o crema?

Fractura

Postata de MembruMobileAppandreibirin93 cu 6 ani in urma.

Sotul meu in urma unei lovituri aplicate la mâna dreaptă a prezentat trei fracturi la degetul trei și cinci și i s-a băgat mâna in gips 30 de zile.
Dupa ce s-a îndepărtat gipsul la degetul mic tot mai prezintă fractura, iar nodul de legătură cu mana nu mai este vizibil și degetul se incaleca peste urmatoarele.
Medicul ortoped i-a dat o crema și i-a zis să facă exercitii, oare este corect ce a făcut sau trebuia să recurga la alte metode?

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Oase-si-articulatii--membrele-/cum-sunt-diagnosticate-si-tratate-fracturile-osoase_12231

MembruMobileAppandreibirin93

acum 6 ani

Este arestat de aceea intrebam.