Ghips sau recuperare ?

Fractura Oase si articulatii

Postata de MembruMobileApp1508249069 cu 6 ani in urma.

Buna ziua, am 17 ani, 1.68m inaltime si 55 kg si am suferit o fractura de calcaneu fara deplasare in urma unei cazaturi de la aproximativ 2 metri. Am stat cu piciorul in ghips 3 saptamani, iar dupa ce l-am scos doctorul a spus ca nu este nevoie de recuperate, doar sa incep incetisor sa merg. Chair daca durea( in zona talusului si partea dreapta a gleznei si calcaiului in general)am urmat sfatul, dar dupa 3 saptamani de mers durerea, desi nu la fel de puternica, era inca prezenta si am revenit la spital unde mi s-a pus iar piciorul in ghips.
Este imobilizarea chiar necesara sau ar fi trebuit sa optez pentru recuperare ?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiunile-gleznei-si-piciorului/durerile-de-calcai-cauze-si-tratament-nechirurgical_14946