Fractura peroneu la piciorul stang?

Fractura

Postata de membru333957 cu 6 ani in urma.

Buna ziua. Am fost diagnosticat cu o fractura de peroneu la piciorul stang in urma unei accidentari la un meci de fotbal. Mi-au fost prescrise Injectii Clexane si pastile Vimovo impreuna cu repaus de 21 de zile. Intrebarea mea e , daca aceasta fractura se poate repara fara gips si cat ar dura perioada de recuperare? Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Prim-ajutor/primul-ajutor-in-fractura-de-tibie-sau-peroneu_14009