Fisura de os sau muschi zdrobit?

Fractura

Postata de Utilizator11557327372 cu 4 ani in urma.

Buna ziua. Astazi in timpul unei activitati m-am lovit foarte tare deasupra cotului.Deasupra de osul ala ascutit al cotului (nu stiu cum se numeste). Dupa lovitura m-a durut atat de tarr incat mi s-a facut rau. Nu am putut indoi mana pentru ca ma durea foarte tare. Am pus apa rece si acum nu ma mai doare la fel. Pot indoi mana pana la nivelul abdomenului ca sa zic asa dar tot ma doare putin. Cand vreau sa o scutur sau sa o indoi mai tare nu prea pot pentru ca ma doare. Intrebarea mea este, este muschiul zdrobit sau este fractura? Tin sa precizez ca atunci cand indoi mana nu se aude vreun zgomot ciudat. Multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Oase-si-articulatii--membrele-/cum-poate-fi-identificata-o-fracturai_8526