De ce mi se umfla piciorul?

Fractura

Postata de Gabipad2022 cu un an in urma.

Bună ziua,
Am 59 de ani și în urma cu 3,5 luni mi-am fracturat calcaneul piciorului stâng. Dupa 2 luni în ghips, recuperarea a fost și este, în continuare, foarte anevoioasa. Abia după o luna de la scoaterea ghipsului m-am putut lasă în picior și asta după ce am 12 zile intr-un spital de recuperare.
Sunt îngrijorată pentru ca piciorul este umflat destul de rău, mai ales în zona gleznei, și își schimba și culoarea când stau în picioare. Este umflat și în stare de repaus.
Este un motiv serios de îngrijorare?
Va mulțumesc mult pentru ajutor!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Oase-si-articulatii--membrele-/durerea-persistenta-dupa-fractura-sau-entorsa_19345