Umflatura axila si o senzatie de arsura ?

Foliculita eozinofilica

Postata de LoisG cu un an in urma.

buna ziua! am 22 de ani si sunt mamica de 5 luni si alaptez. Ieri am observat o umflatura la axila dreapta de marimea unei monede de 50 de bani,cu marginile nu foarte bine definite si nu este vizibila cu ochiul liber,mai degraba se simte la palpare. Se simte si o arsura in zona. Eu am fost diagnosticata cu foliculita. Si in momentul de fata axila are zone inrositte si usor dureroase la atingere. De aproximativ 2 ani imi autoexaminez sanii in fiecare luna,iar anul trecut am fost si la consult. Sanii nu par a avea ceva. Sunt si foarte anxioasa si ma gandesc la ce este mai rau. puteti sa ma ajutati cu un sfat pana ajungi la medic(peste 2 saptamani)?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-sanilor/nodulii-axilari-cand-semnifica-o-problema_18982