Este grav?

Fisura anala si fistula

Postata de Utilizator11584413592 cu 4 ani in urma.

De cateva luni am sangerari anale, obserb dupa defecatie pe hartie sau in vasul de toaleta. Acesta este de culoare rosie deschis si este destul de multicel uneori.Prima data mi s-a intamplat cand am mancat ceva foarte iute, nu mi se intampla mereu ci doar cand ma constip, mananc iute sau nu fac un timp lungut sa zic, uneori sunt si balonat dar nu des. Mi se intampla de 2 3 ori pe saptamana sau chiar 2 saptamani si cantitatea de sange difera mai mereu uneori inrosind apa din toaleta alte ori fiind o mica picatura aproape de nevazut. Nu sunt in tara sa pot face un control dar o sa fac cand ma duc, vreau doar sa stiu daca e ceva foarte grav si trebuie sa ma grabesc.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Hemoroizii-si-fisura-anala/hemoroizi-cauze-simptome-si-tipuri-de-hemoroizi_10489