Cum sa scap de mancarimea din zona anală?

Fisura anala si fistula Mancarime anala

Postata de Utilizator11590526583 cu 3 ani in urma.

Buna ziua! Am 20 de ani si ma confrunt cu o problema. De doua saptamani am o mancarime foarte puternica in zona anala, ce pot sa fac?. La inceput a fost o mica fisura dar mai apoi s a extins , s-a inrosit toata zona si mi au iesit bubite (asemanatoare cosurilor, besitelor). M-am dat cu mai multe tipuri de creme si nimic. Ce pot sa fac? Ma puteti ajuta cu un sfat? Va multumesc!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Hemoroizii-si-fisura-anala/fisurile-anale-cauze-simptome-tratament_17311