Polimorfismele 7T si 9T?

Fibroza chistica Fibroza chistica cu ileus

Postata de floranse_m cu 6 ani in urma.

La testul genetic pentru 38 mutatii ale genei CFTR nu s-a detectat nici o mutatie insa s-au detectat polimorfismele 7T si 9T .

Care este importanta acestor polimorfisme si cum se traduc din punct de vedere al diagnosticului/ tabloului clinic ?
Va multumesc!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata
(//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.