Am fetia de 12 ani daca iam dat acm 4 ore tamiflu pot si are febra pot sa ii dau algocalmin

Febra

Postata de Utilizator11706581115 cu 3 luni in urma.

Am fetia de 12 ani daca iam dat acm 4 ore tamiflu pot si are febra pot sa ii dau algocalmin

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Se poate lua Algocalmin in caz de febra. Algocalminul contine metamizol, un analgezic si antipiretic care poate ajuta la scaderea temperaturii corpului.

Totusi, este tot timpul recomandat sa consultati un medic sau un farmacist inainte de a ii administra medicamente fiicei dumneavoastra.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru fiica dumneavoastra: www.clickmed.ro/medic/pediatrie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-respiratorii-la-copii/febra-la-copii-semnal-de-alarmai_8847
sfatulmedicului.ro/Cresterea-si-dezvoltarea-copiilor/febra-la-copii-ce-afectiuni-poate-indica-si-care-sunt-cele-mai-frecvente_19029

Utilizator11706581115

acum 3 luni

Va multumesc mult pentru sfat ,msg’ am luat legatura cu un medic si ma ajutat cu acesta problema! Va doresc multă sănătate și tot binele dim lume🙏😇