An urma unei infecți respiratorii pe care am tratați cu antibiotice am o ușoară sângerare ?

Expectoratie

Postata de Stan cu 3 luni in urma.

An urma unei infecții respiratorii pe care am tratați mia apărut o ușoară sângerare an scuipat

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Este posibil ca sa aveti o usoara sangerare la nivelul cailor respiratorii datorita iritatiei cauzate de infectie sau de antibioitice. Totusi, ar trebui sa consulti un medic deoarece sangerarea nu este normala si poate indica o problema mai grava.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: https://www.clickmed.ro/medic/orl

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Tuberculoza/hemoptizia-expectoratia-cu-sange_517