Intrebare

Estetica dentara

Postata de Dadulescu cu 12 ani in urma.

Buna ziua ! Am si eu o problema cu dintii din fata. Cel din stanga este cu pivot , iar cel din dreapta natural. Se poate ca spatiul dintre ei sa fie putin mai redus ? uitati si imaginea http://i44.tinypic.com/2znqrgl.png

Va Multumesc !

Raspunsuri (3)

Dr. Florin Lazarescu

acum 12 ani

Buna ziua.
Se poate micsora spatiul. Fie prin interventie doar asupra dintelui cu pivot, fie prin interventie asupra celor doi dinti din fata (mai bine).
Ca sa va dati seama de modificari se poate lua o amprenta si tehnicianul realizeaza doua coroane din ceara (se numeste wax-up). Sau in cabinet, medicul adauga un material de culoarea dintilor pe amandoi dintii dumneavoastra doar pentru a va da seama de rezultat. Nu este ceva definitiv. (se numeste mock-up).

Dr Lazarescu Florin
Medic stomatolog - Clinica Trident
www.clinicatrident.ro

Dadulescu

acum 12 ani

Va multumesc foarte mult ! o sa vizitez un stomatolog cat de curand. O singura intrebare mai am : la cat ar ajunge o lucrare de felul acesta ?

ioana

acum 11 ani

profesionist