Extractie mesea

Estetica dentara

Postata de georgixsilviu cu 10 ani in urma.

Buna ziua,am 20 ani si am 2 masele de extrasa,d-l dentist mi-a spus ca am radacinile putrezite,ele au avut carii mi s-au spart pentru ca am am tot amanat vizita la dentist,si acum trebuie sa le scot,intrebarea este ce as putea face sa umplu golul ramas?nu as vrea sa raman asa!si daca nu as mai pune nimic,mi s-ar desparti dintii pentru a umple acele goluri?este vorba de maseaua sus-dreapta si maseaua jos-dreapta.Ca m la ce pret m-ar duce totul?va multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Mircea Zlotea

acum 10 ani

Pretul unei extractii dentare variaza de la 50 la 150 lei. In situatii mai particulare se poate ajunge si la 300, depinde de caz. Dupa extractie dintii vecini si antagonisti migreaza catre bresa edentata, dupa vindecarea alveolei se poate incepe protezarea, prin punte sau implant.

Dr. Cosmin Ulman

acum 10 ani

Buna ziua,

obligatoriu trebuie acoperit golul ramas dupa extractie si ideal ar fi cu implant. Pret: in jur de 500 eur implantulsi peste cateva luni coroana ( in jur de 300 eur).

Dr Ulman Cosmin
Medic stomaolog - Clinica Trident
www.clinicatrident.ro