dureri maxilar si cat

Estetica dentara

Postata de simona_lorna cu 13 ani in urma.

Buna ziua! Acum vreo 3 saptamani mi am schimbat toata dantura in partea de dus si am dureri de maxilar si gat. Este normal? Sau inca organismul nu a acceptat noua dantura? Va multumesc.

Raspunsuri (3)

omnia

acum 13 ani

Este posibil sa fie necesara o perioada de acomodare a organismului cu noua dantura.
In afara durerii exista si alte simptome? febra? inflamatii?

Daca durerea persista mai bine de 1 luna, mergi la un control!

simona_lorna

acum 13 ani

Multumesc de raspuns si de sfat, o sa mai astept vreo 1 saptamana daca nu o sa merg la stomatolog.

Boariu Alexandrina

acum 8 ani

Buna ziua! am si eu o problema..de cateva zile am o durere groaznica de maxilar in partea stanga langa ureche,durerea se accentueaza atunci cand este frig.imi puteti spune care este cauza? multumesc