Dinti ceramica

Estetica dentara

Postata de Dadulescu cu 11 ani in urma.

Buna seara .Eu cu dentistul meu am cazut de acord ca am nevoie de doi dinti de ceramica in locul incisivlor centrali. Tot ce stiu este ca maine v-a avea loc pilirea. Intrebarea este, in cat timp o sa-mi puna dintii de ceramica si daca imi va pune ceva preventiv pana vor veni dintii ?

Raspunsuri (2)

Dr. Nicoleta Grosu

acum 11 ani

"in cat timp o sa-mi puna dintii de ceramica?"
Nimeni nu poate sti mai bine raspunsul la aceasta intrebare decit dentistul dvs.

"imi va pune ceva preventiv pana vor veni dintii ?"
Asa ar fi bine (coronite provizorii), atit din motive estetice cit si pt protectia dintilor slefuiti.

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 11 ani

buna ziua...pai tot cu medicul dvs trebuie discutat.