Dinte

Estetica dentara

Postata de Dadulescu cu 11 ani in urma.

Buna seara ! Am 17 ani si acum cativa ani mi-am pierdut un incisiv central. De atunci am un surub in gingie , insa niciodata dintele de pe surub nu a fost la fel de mare ca celalalt sau lipit de respectivul. precizez ca dintele este facut dintr-un "material". Intrebarea este daca se poate face ceva ca dintele de pe surub sa fie lipit de cel natural. daca da , cum ? se poate pune o fateta dentara , o coroana de portelan , sau ceva asemanator ?

Raspunsuri (1)

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 11 ani

"Surub in gingie" - presupune pierderea doar a coroanei dentare si nu a radacinii sau aveti implant? Dupa exprimare si din cele scrise presupun ca este prima varianta. Depinde f mult de cum arata spatiul din zona respectiva si de multi alti factori. Raspunsul adaptat situatiei dvs.nu il veti afla pe internet....