Dinți semi-porțelan

Estetica dentara

Postata de Marius2333 cu 8 ani in urma.

Cum este mai bine sa îmi pun dinți, metal in spate si semi porțelan in față sau semi porțelan si in spate si in fata ??? Va rog dar este semi porțelan nu porțelan

Raspunsuri (1)

Dr. Cosmin Ulman

acum 8 ani

Buna ziua

Termenul de semiportelan nu exista, exista doar acrilat sau compozit.
Daca este acrilat sau compozit recomand semifizionomic (fata acrilat sau ceramica iar restul metal)

Cu stima,
Dr. Cosmin Ulman