Cum se poate inp***a cimentul la o proteza de dinti pe mandibula care a fost cimentata definitiv?

Estetica dentara

Postata de MembruMobileApp1499178627 cu 6 ani in urma.

Am o proteza de dintii pe mandibula care a fost fixata definitiv pe caninii de jos, astazi, dar este intr-o parte cu vreo 2 milimetri fata de linia dintilor de la maxilar.
As vrea sa stiu daca exista vreo posibilitate de inmuiere a cimentului folosit pentru a reaseza lucrarea in pozitie corecta, s-au ce este de facut pentru o reasezare corecta a lucrari dentare?

In speranta ca ma ve-ti ajuta va multumesc anticipat si va doresc multa sanatate.
E-mail. ***@yahoo.com

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control stomatologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Caria-dentara/cum-puteti-preveni-cariile-si-caderea-dintilor_12111