Cum obtinem dintii albi?

Estetica dentara

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

am citit mai sus despre albirea dintilor ,dar nu scria nimik despre produse ptr albire ,sau albirea dintilor se face numai la stomatolog ,pe alte cai nu se poate?

Raspunsuri (11)

maria8595719

acum 16 ani

Salut! Eu stiu ca se albesc rapid cu ajutorul stomatologului- costa mai mult, sau in ceva timp cu sare grunjoasa sa te speli, ori cu bicarbonat sau amoniac (astea sunt din popor, nu stiu cat de bune sunt pentru sanatatea ulterioara a dintilor), sau cu sare de lamaie. Ori, ai incredere in reclame si folosesti paste de dinti cu efect de albire.

ilinca gina

acum 16 ani

albirea dintilor se mentine printro igiena corecta in primul rand
mai nou au aparut multe metode de albire a dintilor dar nu stiu cat de eficientesunt in timp si cat de mult dezafecteaza dintele
multi medici iti albesc dinti dar multi mai uita sa iti zica ca se vor colora iarasi in scurt timp sau ca iti afecteaza smaltul dintelui, acestia devenind mai sensibili si mai predispusi la carii

kristina3517

acum 10 ani

Albirea dintilor acasa - http://goo.gl/i2vM2C

comentarii utilizatori

acum 16 ani

Buna ziua,
As dori sa stiu daca spalarea dintilor cu sare este sau nu daunatoare dintilor.

Multumesc.

comentarii utilizatori

acum 16 ani

care dintre pasta de dinti existenta pe piata este mai buna? pe care ne-o recomandati? eu una le-am incercat pe toate , inclusiv sensodayne ( de care nu sunt multumita)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

puteti sa scrieti niste produse, pentru inalbirea dintilor, sau recomandatimi niste paste.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Buna, am 20 de ani si inca am caninii din partea de sus de lapte.Oare mai iasa ceilalti??

Alexandra_hd

acum 14 ani

Pt albirea dintiilor folosesc Colgate Whitening si apa de gura din aceeasi gama,aceea care iti albeste dintii in 7 zile.Eu sunt multumita de ea.

gabriela.............!

acum 13 ani

eu am auzit ca sucul de lamie inalbeste dintii .inmoi peria de dintiin suc de lamie de speli cu ia apoi clatesti cu apa gura si dintii dar 2-1 pe saptamina c altfel iti vei perde stralucirea dintilor

anca

acum 10 ani

Pasta de dinti Perl weiss este super bunn....albeste

Alexa Dumitrache

acum 9 ani

Anul trecut am cautat foarte mult o pasta de dinti naturala fara flour pentru copilul meu. Asa ca am ajuns la un doctor stomatolog care imi este si ruda de familie mai indepartata. Doctorul mi-a recomanda atat pentru copil dar si pentru mine ca am probleme cu gingie si dinti sa folosesc doar pasta de dinti naturala cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation. De cand am inceput sa folosesc acesta pasta, sunt tare multumita si imi place mult ca nu face spuma, cum fac pastele de dinti chimice cu flour.