culoare mai deschisa dinte portelan

Estetica dentara

Postata de benji cu 10 ani in urma.

Buna ziua,

Mi-am pus un dinte de portelan (canin) pe partea dreapta. Dintele are aceeasi culoare ca si celalalt canin insaa, din pacate se vede clar diferenta de culoare dintre caninul pus si primul incisiv (natural) care este mai alb/deschis.

Intrebare: Daca a fost deja cimentat dintele (caninul) se poate sa fie scoasa lucrarea (fara sa fie afectata ) si trimisa din nou la laborator pentru albire/deschidere la culoare? As vrea sa fie la fel ca si incisivul doarece fiind unul linga altul se vede clar diferenta de culoare.

Va multumesc!

Raspunsuri (2)

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 10 ani

Buna seara! Canini sunt mai galbeni decat incisivii. Iar daca cei doi canini au aceeasi culoare nu vad motivul ptr care vreti ...albirea coroanei.

jiga

acum 8 ani

Dr. Marin Cosmin Horatiu,tu esti doctor ginecolog si comentezi de dinti...pai daca sunteti batuti in cap si vedeti doar euroii ,de ce nu lipiti dintii provizoriu vreo 2 saptamani sa vada omul ce probleme apare.voi cimentati ,luati banii si NEEXT!!!