COSTUL UNUI APARAT DENTAR FIX

Estetica dentara

Postata de catalin_ing cu 15 ani in urma.

AM AVUT MEREU PROBLEME CU DINTII DIN FATA SUS.IN FOCSANI FIIND UN SINGUR STOMATOLOG CARE SE OCUPA CU APARATELE FIXE NU MI S-A DAT NICI O SANSA.DESI AM 27 ANI AM PURTAT UNUL MOBIL CARE IN 2 ANI DE LA 9 MIILIMETRI A AJUNS LA 6 MM LA UNUL SI 5MM LA CELALALT.CREDETI CA UN APARAT FIX AR REUSI MAI MULT?

Raspunsuri (4)

Laura213128323

acum 15 ani

daca nu este prea departe iti recomand sa mergi la galati ptr ca sunt mai multe clinici dentare mari unde se lucreaza foarte bine.succes

carmen.raluk

acum 14 ani

.....buna ziua! am citit cu mare atentie articolul dvs. probl. mea insa,este alta. Mi sa ,,extras"molaru(dreapta sus) si mia ramas radacina in interiorul gingiei,vreau sa incep lucrarea de completare a danturii pe acea parte si va rog sa-mi spuneti ce tre sa fac??!....m-a cam chinuit medicul stomat. in scoaterea radacine-i si sincera sunt,mie cam frica ,la ce am suportat in timpul...si dupa ce ma lasat BALTA.

Maria Larisa sp

acum 14 ani

Buna ziua as doi sa stiu daca este indicat sa-mi pun un aparat dentar pentru a-mi indrepta un dinte din fata si daca acesta imi va afecta sanatatea dintilor caci am auzit ca utilizarea lor la varsta mai mare produce sensibilitatea dintilor.mentionez ca am 23 de ani. va multumesc

elisa

acum 14 ani

Buna,Maria Larisa,eu locuiesc in Spania si aici ,cel putin unde locuiesc eu, este o moda sa-ti indrepti dintii purtand aparat dentar fix chiar si la 30-40 de ani.Nu am auzit pe nimeni sa se planga de sensibilitate.Si fiica mea de 14 ani are aparat fix si sunt foarte multumita.Adevarul este ca foloseste o pasta de dinti speciala care o primeste de la dentistul ei,dar se gaseste si in farmacii.Parerea mea este sa-ti faci curaj,merita.