Coroane de portelan - Intrebari frecvente despre coroanele din portelan

Estetica dentara

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

dragii mei. tocmai am venit de la stomatolog unde mi-am facu o lucrare de 10 dinti imbracati in portelan. ce ma deranjeaza este ca nu sunt albi cum vreau eu, nu sunt egali, si cu toate ca medicul mi-a zis ca imi face lucrarea din mai multe bucati mi-a facut-o intruna. nu imi place zici ca am dinti de cal. Credeti ca pot sa-i spun toate lucrurile astea stomatologului dar sa nu o supar prea tare? Am dat o groaza de bani.......

Raspunsuri (8)

simona166117244

acum 15 ani

Buna Denisa,
Desigur ca trebuie sa-i spui stomatologului ca nu esti foarte multumita de lucarare. Nu inteleg cum de ai plecat de la cabinet, fara sa-i spui ce te deranjeaza. Un medic stomatolog bun nu-si lasa pacientul sa plece pana nu este multumit de lucrare. Cel putin asa face medicuul meu stomatolog.
Gandeste-te ca ai dat destui bani (stiu cam cat costa un dinte "de portelan") asa ca trebuie neaparat sa-i spui ceea ce nu-ti convine la lucrare.
Legat de culoare, poate ca nu sunt atat de albi pe cat ai fi vrut tu, dar nu cumva seamana la culoare cu ceilalti dinti?
Bafta multa!

Cosmin48

acum 15 ani

normal ca trebuie sa i spui.si eu am facut o lucrare de 4 dinti si lui nu i a placut cum a iesit si mi a facut alta. normal ca dai niste banii si trebuie facuta lucrare corespunzator.spunei si vezi ce zice.bafta

daniela987

acum 15 ani

buna, sunt denisa. Multumesc ptr. sfat. M-am intors la stomatolog si i-am spus ce nu imi place , a refacut lucrarea si acum sunt f multumita, asta datorita tie. Multumesc ptr. incurajare!

daniela987

acum 15 ani

Buna,multumesc ptr. sfat. Am fost la stomatolog, incurajata de tine, si i-am spus tot ce nu imi place la lucrare, mi-a refacut-o si acum sunt f multumita. Multumesc mult!

camy

acum 10 ani

buna si eu am o lucrare din portelan nu imi plac sunt lati lungi ii va reface sau modifica/?ce ma sfatuiti?

camy

acum 10 ani

plus locuri goale intre gingie si dinti

corina

acum 10 ani

buna ...asi dori sa stiu si eu cat ma costa sa-mi pun o masea de portelan toata lucrarea..sau daca exista ceva mai avantajos dar sa fie de buna calitate ac***a in vedere salariul din romania nu imi pot permite o lucrre extraordinara de scumpa

alina

acum 7 ani

Buna ziua. Dentista mia recomandat coronita ceramica ca ar fi mai buna . Nu stiu sigur daca lucrarea tine cativa ani. Ce este mai rezistent ceramica sau acrilat? As dori niste pareri.