Ce imi recomandati

Estetica dentara

Postata de liviana2001 cu 12 ani in urma.

La un copil de 10 ani care are caninii superiori iesiti in partea de sus a gingiile intrucat nu exista spatiu intre incisivi si premolari mi s-a recomandat extractia premolarilor si aparat dentar fix.Exista posibilitatea de crestere sau marire a maxilarului prin vreo metoda fara a fi necesara aceasta extractie a dintilor definitivi, va multumesc!

Raspunsuri (6)

Dr. Andrei Iacob

acum 12 ani

Dacă spațiul pentru caninii ectopici este pierdut de cele mai multe ori este întradevar nevoie de extractia premolarilor unu superiori pentru redresarea acestora.
In anumite situații clinice aparatele fixe auto-ligaturante pot rezolva cazul fără extractie.

Dr. Iacob Andrei
Medic specialist ortodont - Clinica Trident
www.clinicatrident.ro

liviana2001

acum 12 ani

Multumesc pentru raspuns, o programare la dumneavoastra se poate?

soniya02r

acum 11 ani

eu am fost la ei si sunt f ok: uite un nr de tel: 0726 926 238 sau poti face programare online: www.clinicatrident.ro

Dr. Andrei Iacob

acum 11 ani

Buna ziua. Sigur ca da, va asteptam. Pentru mai multe detalii accesati: www.clinicatrident.ro. Aveti acolo toate informatiile necesare- telefon, adresa, numar de telefon, posibilitatea de a va programa online.
Sanatate multa!

soniya02r

acum 11 ani

eu am fost la ei si sunt f ok: uite un nr de tel: 0726 926 238 sau poti face programare online: www.clinicatrident.ro

liviana2001

acum 11 ani

Multumesc frumos.