Canini in plus

Estetica dentara

Postata de Aukaaa cu 12 ani in urma.

Ma numesc Raluca am 17 ani si jumatate si de ceva timp(luni) mi-a iesit sus un canin in plus langa celalt si au ajuns sa fie la fel de mari , acum de cateva zile mi-a iesit si langa celalt de sus la fel un canin.Im puteti spune si mie mai multe desprea acesti canini care au iesit ?Multumesc!

Raspunsuri (6)

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 12 ani

Buna ziua....tind sa cred ca acesti canini sunt de fapt caninii definitivi, care au avut o malpozitie in os si...au erupt tocmai acum.Cei pe care ii aveati...sunt de fapt canini "de lapte" care nu au cazut.

Aukaaa

acum 12 ani

Si acum ce trebuie sa fac sa ma duc sa ii scot pe cei ,,de lapte``?si apoi trebuie sa port aparat sa ii indrept?Multumesc frumos pentru raspuns!

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 12 ani

cam asa ceva, dar doar dupa ce faceti o vizita la un cabinet va veti elucida cu siguranta....

Aukaaa

acum 12 ani

Multumesc frumos ptr raspunsuri, inca o intrebare cam cat ar costa cel mai ieftin aparat dentar tinand cont ca im trebuie doar in partea de sus? Multumesc!

ioana

acum 12 ani

poti sa-ti faci o idee aici: http://www.imperialdent.ro/ , oricum tb sa vezi un stomatolog sau mai bine zis sa te vada el :)

alin

acum 9 ani

Buna seara !eu am o proble ,mie mia crescut un canin sus de tot in gingie dar pe cel de lapte il am. Akum cel de sus a ajuns la baza celui de lapte