Albirea dintilor se face inainte sau dupa ce iti pui aparat dentar?

Estetica dentara

Postata de Lavi393 cu 7 ani in urma.

Buna! As vrea sa imi fac dantura mai frumoasa, sanatoasa si nelamurirea mea este daca imi doresc o albire dentara, o pot face inainte sa imi pun aparat dentar sau e recomandat sa astept dupa scoaterea aparatului dentar?
Multumesc.

Raspunsuri (1)

Dr. Cosmin Ulman

acum 7 ani

Buna ziua! Referitor la intrebarea dumneavoastra, recomand mai intai montarea aparatului si ulterior albirea. Dr. Cosmin Ulman ( adresa_web_filtrata )