albire

Estetica dentara

Postata de andree@ cu 13 ani in urma.

ce produse pot fi folosite acasa pentru albirea dintilor?

Raspunsuri (8)

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 13 ani

geluri profesionale de albire cu concentratie scazuta (10-15 %)

andree@

acum 13 ani

ati putea sa-mi dati cateva exemple?

Bat-cat

acum 13 ani

Seara dupa ce v-ati spalat pe dinti cu pasta de dinti, spalati-va inca o data cu un amested de sare de bucate si bicarbonat. Amestecul e aproximativ 50%sare si 50% bicarbonat. Bicarbonatul este de culoare alba, ca si sarea. Se va observa o albire a dintilor, iar in plus, acest lucru este bun si pentru gingii.
Puteti incerca si un detartraj la medicul stomatolog. Eu dupa ce mi-am facut mai demult un detartraj, am avut dintii mai albi si acest lucru a tinut cam 4 luni.

maria6753

acum 10 ani

Albirea dintilor acasa -
http://track.ibright.ro/product/iBright/?uid=2484&sid=649&pid=134&bid=adc***aec

ane marrie

acum 13 ani

vreau sa am dintii albi albi

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 13 ani

si ce va impiedica? sulutii sunt !

ALINA

acum 13 ani

BICARBONAT DE SODIU GARNTAT 100%

Dana Celpan

acum 9 ani

sora mea si-a facut albirea la dinti si acuma medicul i-a recomandat sa foloseasca pentru o protectie eficienta a dintilor o pasta de dinti cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.
Am incercat si o pasta de dinti si o recomand mai departe