air flow

Estetica dentara

Postata de mini_dee cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

M ar interesa o proflaxie.
Sunt cabinete care includ in pachet si air-flow si cabinete care nu.
Este necesar si un air flow? Ce ar trebui sa aleg?Cat este de important air-flow-ul?

Multumesc anticipat pt raspuns

Raspunsuri (1)

Dr. Cosmin Ulman

acum 12 ani

Air flow-ul este necesar pentru a indeparta coloratiile de pe dinti. Detartrajul indeparteaza depunerile de tartru, dar coloratiile datorate fumatului sau consumului de cafea, vin rosu, ceai, coca cola sau a altor alimente si bauturi care contin coloranti, se indeparteaza mai eficient cu ajutorul air-flow-ului. Deasemenea airflow-ul este foarte eficient in zonele dintilor care privesc una spre cealalta (intre dinti) si unde periajul nu ajunge.