spasme musculare

Epilepsie

Postata de ioana27138173 cu 12 ani in urma.

buna ziua.ieri in jurul orei 3,in timpul mesei,la bratul drept,zona dintre cot si umar,au inceput contractii la inceput lente apoi conntinue timp de circa 2o minute,dar nu continue.incepeau,se opreau si tot asa.bataile inimii erau foarte repezi,peste 90 p minut cu o stare destul de calma.acuz si intepaturi dureroase in zona capului.am 29 ani si 58 kg.am luat o luna tratament pentru stomac,am terminat cura la sf lui septembrie.la spital mi-au gasit si o usoara anemie.si ca sufar de depresie.e prima oara cand mi s-a intamplat asa ceva si informandu-ma pe google am vazut ca poate fi vorba si de un viitor atac cerebral.e posibil?
va multumesc pentru atentie si pentru un eventual raspuns.

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 12 ani

Poate fi o problemă neurologică dar cel mai probabil este vorba de o distonie neuro-vegetativă (dereglare a controlului nervos al organelor interne). Poate avea legătură şi cu starea depresivă cât şi cu un eventual consum de substanţe excitante sau alcool

ioana27138173

acum 12 ani

in primul rand multumesc foarte mult pentru raspuns.alcool nu beau absolut deloc.e adevarat ca fumez si beau cam multa cola.aceasta distonie neuro-vegetativa este ceva grav?la inceputul lunii septembrie am urmat o cura de 10 zile pe baza de magneziu.ar fi cazul sa o reiau?multumesc anticipat.

Medic Epuran

acum 12 ani

Această formă de nevroză nu este o afecţiune gravă. Ar fi recomandată evitarea consumului de cola sau cafea şi de asemenea aţi putea să reluaţi administrarea magneziului.

ioana27138173

acum 12 ani

multumesc frumos pentru raspuns!