SE poate tine o sarcina în moment ce sunt epileptica ?

Epilepsie

Postata de MembruMobileApp1506509012 cu 6 ani in urma.

Bună ziua ma numesc Radu Maricica am 24 de ani și la 13 ani am fost diagnosticata cu epilepsie focala criptogena, de atunci i-au același tratamemnt cu dozele mărite sau scăzute în funcție de alegerea medicului. Chiar și sub tratament tot au existat crize unele generalizate altele minore însă vreau sa știu dacă pot tine o sarcina și care sunt șansele sa am un copil normal? Sunt șanse sa am vreodată un copil sau sa renunț la acest gând? Va mulțumesc!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Epilepsia-si-Convulsiile/epilepsia_351