se poate face copii?

Epilepsie

Postata de ini_voicu cu 12 ani in urma.

am citit toate raspunsurile si intrebarile cu privire la epilepsie in concluzie SE POATE FACE COPII SAU NU? Nu este un lucru cu care sa te joci sper ca realizam lucrul acesta pt. ca este destul deserios unii medici spun ca este posibil altii ca nu mai inteleg nici eu care este realitatea.

Raspunsuri (4)

parerea mea

acum 12 ani

Numai Dumnezeu bate cartile si alege ce iese, asa ca orice uz fara abuz!

Mihaela22120678

acum 12 ani

Da, se poate face copii, dar nu va garanteaza nimeni ca nu a sa aiba si ei epilepsie. V-am mai spus, predispozitia se transmite. De fapt nici din parinti sanatosi nu garanteaza nimeni ca va iesi un copil sanatos. Asa ca un risc exista, trebuie sa aveti curajul sa vi-l asumati. Poate va ajuta Dumnezeu. Sanatate!

Iuli

acum 12 ani

Nu e vorba de putut caci epilepsia nu da sterilitate. E vorba de recomandare, daca e recomandat, din 2 perspective: 1. Daca femeia are epilepsie, tratamentul trebuie intrerupt in timpul conceptiei si pe parcursul sarcinii pentru ca poateprovoca malformatii fatului (daca are doar barbatul, il intrerupe in timpul conceptiei doar), dar aceasta intrerupere poate provoca crize si disfunctii grave, imaginati-va o gravida care face ocriza de epilepsie! 2. Copilul are sanse sa mosteneasca boala. Vreti un copil caresa treaca prin acelasi chin ca si dvs? Acestea sunt motivele pentru care nu se recomanda sa aveti copii daca aveti epilepsie.

livia

acum 11 ani

daa