Se lecuiește epilepsia

Epilepsie

Postata de dreoma cu 10 ani in urma.

Buna ziua,sunt bolnav de epilepsie deja mai mult de15 ani,spuneți-mi vă rog se le cuiește ea cumva?Eu o țin sub tratament cu pastile Finlepsin400Retard și injecții Diazepam în caz dacă am crize.

Raspunsuri (1)

Izabella

acum 10 ani

Epilepsia este afectiune cronica,manifestarile ei se tin sub control prin intermediul medicamentatiei,cea prescrisa de un medic,nu remediile homeomate,ceaiurile minune,urinoterapia,dropsuri si bombonele care promit vindecarea,subiectul acesta s-a mai discutat pe forum.Sunt persoane care au epilepsie farmacorezistenta si sunt supuse unei interventii chirurgicale de extirapre a focarului epileptic in scopul de a rari numarul crizelor,reusita operatiei insemnand disparitia definitiva.Tineti sub control crizele prin medicamentatia necesara,doza optima si regim de viata echilibrat.