sarcina

Epilepsie

Postata de membru215217 cu 12 ani in urma.

se poate face un bebe sub traatment de fenobarbital si carba?

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Fenobarbitalul, ca si orice alt medicament din grupa de risc in sarcina C,X , cresc riscul de aparitie a malformatiilor fatului. Discutati cu medicul dvs in privinta tratamentului cu fenobarbital intr-o eventuala sarcina .

membru215217

acum 12 ani

Am ramas insarcinata din intamplare imediat dupa nunta si luam feno si carba am pierdut sarcina la 4 saptamani sunt cam descurajata...iar dupa chiuretaj dupa prima mentruatie am avut hemoragie uneori mirosea cam urat si era neagra dar a trecut de la sine.Dar pe mine ma tot doare burda in zona genitala o usoara durere insa ma ingrigoreaza.Am mai fost la medici... dati-mi o idee ce ar cauza durerea asta?

membru215217

acum 12 ani

Am ramas intamplator insarcinata desii luam fenobarbital si carbamazepin pt epilepsie dar am pierdut sarcina la patru saptamani pe 10 ianuarie. Dar la prima mestruatie am avut hemoragie 2 sap uneori mirosea urat si era neagra dar a trecut d ela sine.Am dureri slabe de burta in zona genitala. Va cer o parere... ce ar putea fi? astept raspuns . Va multumesc mult pentru atentie.