rugaminte recomandare clinica neurologie

Epilepsie

Postata de ionutz87 cu 12 ani in urma.

buna ziua, am fost diagnosticat cu epilepsie in jurul varstei de 12 ani, am luat tratament aprox 10 ani, majoritatea cu orfiril retard si timonil, din pacate am aceleasi crize, mai exact criza comitiala partiala simpla, sunt constient, nu pic din picioare, pot continua ceea ce fac, insa cateodata mi-e dificil sa ma exprim in timpul crizei. mi se intampla cam o data pe luna, ori de 4-5 ori pe zi, ori timp de mai multe zile pe luna 2-3-4 dar doar o data pe zi. datorita faptului ca intre timp nu s-a modificat numarul de crize am decis sa nu mai iau medicamente de vreo 3 ani, timp in care am aceleasi crize si ca tip si ca numar. am rugamintea daca puteti sa imi recomandati o clinica specializata unde sa merg la consult. va multumesc

Raspunsuri (1)

buna

acum 12 ani

Dupa cum ai remarcat bine medicamentele nu au nici o influenta si au fost luate de pomana in sensul vindecarii. Asa este la multi bolnavi, din pacate, cei mai multi nu realizeaza asta si nici nu au curajul sa renunte singuri la medicamente.
Nu exista remedii chimice vindecatoare la epilepsie. Mergi mai bine la un medic homeopat.
In homeopatie exista remedii vindecatoare sau cel putin care opresc criza in mod rapid.
Medici homeopati buni gasesti numai in orase mari. Gasirea remediului potrivit depinde f. mult de calitatea medicului. Daca nu stii nici un astfel de medic homeopat scrie un email pe yahoo la *** si iti recomand pe cineva depinde unde locuiesti. Succes.